بچه های سایبری

جنگی که بود ، راهی که هست
بچه های سایبری

بچه های سایبری لبیکی است به فرمان جهاد نرم مقام معظم رهبری

آخرين نظرات
دوستان

۱۹ مطلب در تیر ۱۳۹۲ ثبت شده است

مقاله شهید بهشتی

<<مسئله قدر و احیاء>>

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم.

انا انزلناه فی لیله القدر، و ما ادریک ما لیله القدر، لیله القدر خیر من الف شهر، تنزل الملائکه و الروح فیها باذن ربهم من کل امر

، سلام هی حتی مطلع الفجر.

 

در قرآن کریم در این سوره معروف که (سوره القدر) نام دارد، تعبیر شب قدر و لیله القدر آمده است. این سوره را ترجمه می‌کنم :

ما فرستادیم آن را، (یعنی قرآن) را در شب قدر؛ تو چه می‌دانی شب قدر چیست ؟ شب قدر از هزار ماه بهتر است. فرشتگان به همراهی روح الامین در این شب به فرمان خدا فرو می‌آیند. و امشب شب سلامت فرد و جامعه و جسم و جان و زمین و زمان است تا سپیده دم .

هر چه شما از این سوره و این ترجمه‌ای که عرض کردم می‌فهمید، به همان اندازه قرآن درباره شب قدر سخن گفته است . علاوه بر این ملاحظه می‌کنید در این سوره درباره شب قدر این مشخصات ذکر شده است:...(ادامه مطلب)

  • Bache Seyyed

از مهم ترین راه هایی که برای ترویج اباحی گری و بی هویت کردن جوانان عزیز ما در دستور کار خود قرار داده اند و برای آن هزینه های هنگفتی پرداخته اند، زن و شراب است؛ یعنی بد حجابی و مستی که دو مورد، از آثار ویران کننده ماهواره است؛ این دو مورد، از سلاح هایی است که روح و عزت و شرافت هر ملتی را هدف قرار داده و جامعه را از درون متلاشی خواهد کرد. این سلاح ها با کمترین هزینه، گسترده ترین تخریب ها را به دنبال دارد؛ آنان با کشاندن اوج شهوت رانی به داخل منزل ها، و ارائه انواع مدل هایی که همراه با صحنه های شهوت آلود است، بیشتر به دنبال نابود کردن خانواده ها هستند؛ چون به خوبی می دانند که وقتی با ارائه فرهنگ مخرب ماهواره، خانواده ها آسیب ببیند و محبت و وفاداری از بین اعضای خانواده رخت بربندد، به راحتی جامعه نیز آلوده و ویران خواهد شد و بهترین راه برای نیل به این هدف، ترویج فرهنگ بدحجابی و مستی و عادی جلوه دادن آن است.

شاهد ادعای فوق، گفتار «مستر همفر» جاسوس انگلیس در کشورهای اسلامی است؛ وی در بخشی از خاطراتش که برای اربابان خود نگاشته و در کتاب خاطرات همفر آمده است، می گوید:

«باید زنان مسلمان را فریب داد و از زیر چادر و عبا بیرون کشید... و پس از آن که زنان را از چادر و عبا بیرون آوردیم، باید جوانان را تحریک کنیم که دنبال آن ها بیفتند تا در میان مسلمانان فساد رواج یابد.» (مهدی زاده، حسین،  پرسمان حجاب، انتشارات صهبای یقین، چاپ اول، 1386، ص  139)

میشل هولباک، نویسنده فرانسوی نیز می گوید: باید به جای بمب، دامن های کوتاه را توسعه دهیم.

قرآن کریم در رابطه با این دو سلاح خطرناک دشمن، هشدار می دهد و می فرماید:

یَأَیهَّا الَّذِینَ ءَامَنُواْ إِنَّمَا الخْمْرُ وَ الْمَیْسرُ وَ الْأَنصَابُ وَ الْأَزْلَامُ رِجْسٌ مِّنْ عَمَلِ الشَّیْطَانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُون(سوره مبارکه مائده آیه 90)

اى کسانى که ایمان آورده‏اید، شراب و قمار و بت ها و گروبندى با تیرها (قمار) پلیدى و کار شیطان است؛ از آن اجتناب کنید تا رستگار شوید.

یَأَیهُّا النَّبىِ‏ قُل لّأَزْوَاجِکَ وَ بَنَاتِکَ وَ نِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیهِنَّ مِن جَلَبِیبِهِنَّ ذَالِکَ أَدْنىَ أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ وَ کاَنَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا(سوره مبارکه احزاب آیه 59)

اى پیامبر! به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که چادر خود را بر خود فرو پوشند؛ این مناسب‏تر است، تا شناخته شوند و مورد آزار واقع نگردند و خدا آمرزنده و مهربان است.‏

  • sajad jazayeri

دلایلی بر ترک ماهواره و آگاهی در برابر جنگ نرم

دشمن از راه جنگ نرم، هجمه گسترده ای به راه انداخته و از انواع حیله های جذاب برای جوانان و نوجوانان استفاده می کند و باید اعتراف کرد که در این هدف به موفقیت هایی قابل توجه دست پیدا کرده اند، به گونه ای که پس لرزه های آن به طور کاملا نرم، خانواده های مقید و متدین جامعه را هم تحت تأثیر خود قرار داده است. دشمن چنان موزمارانه و زیرکانه وارد عمل شده است که تعداد زیادی از مردم را نسبت به سنت های دینی و حلال و حرام الهی نه تنها بی تفاوت، بلکه در جبهه مقابل قرار داده است؛ درست مانند قورباغه آب پز شده که وقتی او را وارد ظرف پر از آب می کنند و آب را به تدریج داغ می کنند؛ قورباغه نمی تواند متوجه افزایش تدریجی حرارت شود و لذا آن قدر می ماند تا بمیرد. 

دنیای غرب می خواهد، فرهنگ سبک و انحرافی خود را در تمام امور زندگی به مسلمانان انتقال دهد، تا نه تنها در تهیه لباس و انواع مدها و آرایش ها و... بلکه درجزئی ترین مسائل زندگی مانند: کیفیت غذا خوردن، احوال پرسی کردن، مجلس عروسی و میهمانی، و... مسلمانان را هم رنگ خود نمایند و این مهم را به خوبی قرآن کریم، این گونه بیان می کند:

وَ لَن تَرْضىَ‏ عَنکَ الْیهَودُ وَ لَا النَّصَارَى‏ حَتىَ‏ تَتَّبِعَ مِلَّتهُمْ  قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الهْدَى‏  وَ لَئنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُم بَعْدَ الَّذِى جَاءَکَ مِنَ الْعِلْمِ  مَا لَکَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلىِ‏ وَ لَا نَصِیر  (سوره مبارکه بقره آیه 120)

یهودان و مسیحیان از تو خشنود نمى ‏شوند، تا به آیینشان گردن نهى؛ بگو: هدایت، هدایتى است که از جانب خدا باشد. اگر از آن پس که خدا تو را آگاه کرده است از خواسته آن ها پیروى کنى، هیچ یاور و مددکارى از جانب او نخواهى داشت.

  • sajad jazayeri

از وینستون چرچیل پرسیدند :

آقای نخست وزیر ، شما چرا برای ایجاد یک دولت استعماری و دست نشانده به آنسوی اقیانوس هند می روید و دولت هند شرقی را بوجود می آورید ، اما این کار را نمی توانید در بیخ گوش خودتان یعنی در ایرلند که سالهاست با شما در جنگ و ستیز است انجام دهید ؟

وینستون چرچیل بعد از اندکی تامل پاسخ داد :

برای انجام این کار به دو ابزار احتیاج هست که این دو ابزار همه جا وجود ندارد :

 

اکثریت نادان و اقلیت خائن.

 

  • sajad jazayeri

مقاله شهید بهشتی

«تفریح از دیدگاه اسلام »

 

بسم الله الرحمن الرحیم

قرن های متمادی به استناد برخی از روایات صوفیانه که نمی‌تواند هیچ ارتباط اصیلی با قرآن کریم و با پیشوایان اسلام داشته باشد، تفریح کردن، نشاط در زندگی داشتن و امثال اینها را برای یک مسلمان ارزنده ، نقطه ضعف معرفی می‌کرده‌اند.راه دوری نرویم یادم می‌آید که در آغاز دوران بلوغ، حدود چهارده - پانزده ساله بودم و تحصیلات علوم اسلامی را هم تازه شروع کرده بودم به حکم آن نشاط و شادابی که انسان در آن سن دارد، پیش یا بعد از مباحثه و پیش یا بعد از درس‌، دوستان می‌گفتند، می‌خندیدند و می‌گفتیم و می‌خندیدیم یکی از رفقا با من هم مباحثه بود ولی سن او از من چند سال بیشتر بود و شاید در آن موقع بیست و یکی دو سال داشت او بازار را رها کرده و به تحصیلات علوم اسلامی آمده بود..........(ادامه مطلب)

  • Bache Seyyed

سخنرانی حاج حسین یکتا در رابطه با فضای سایبری در مراسم پاسداشت امام هادی (ع)

حجم : 2.23 MB

دانلود از بچه های سایبری

  • Bache Seyyed

سخنرانی کوتاه حاج آقا پناهیان در  رابطه با کار فرهنگی در دانشگاه

حجم : 2.54 MB
دریافت از بچه های سایبری

  • Bache Seyyed

خاطره ای از شهید مصطفی احمدی روشن:

روبه روی دانشگاه صنعتی شریف تعدادی از خونه های قدیمی و مخروبه وجود داشت که به ذهنمون هم نمی رسید کسی توی این خونه ها زندگی کنه . یه روز مصطفی دستم و گرفت و برد کنار یکی از این خونه ها . اون جا یه خونه قدیمی و نمناک رو دیدم که بجای در ، پرده جلوش آویزون شده بود، یه لامپ معمولی هم جلوی در روشن بود . این در واقع...........(در ادامه مطلب)

  • Bache Seyyed

طبق قولی که به دوستان داده بودیم امروز دانلود جلد 1 کتاب اسب تروا که به جریان شناسی جنگ نرم در ایران می پردازد قرار دادم ،در این جلد به مباحث زیر پرداخته می شود:

تبیین مفهوم جنگ نرم

پیشینه ی تاریخی جنگ نرم

تاکتیک های جنگ نرم

حامیان جنگ نرم

مفاهیم و ابعاد جنگ نرم

مفهوم شناسی فتنه

جهت دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید

  • Bache Seyyed

موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی با انگیزه ی ارتقای سطح دانش و بینش عمومی و اعتلای فرهنگ و هنر کشور و ترویج و اشاعه فرهنگ و هنر اصیل ایرانی و اسلامی و تربیت نیروهای ارزشی و متخصص تصمیم به برگزاری دوره های تخصصی فیلم سازی گرفته است.

اطلاعات بیشتر و ثبت نام در ادامه مطلب

  • Bache Seyyed